KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12108198
nr 1210 8198
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Olja på pannå, signerad -46,40x32
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 oktober 2018
kl 18:38:17
15/10 15:08:03
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås